خانواده موفق

می‌خواهم نفر اول كرال پشت ایـران شوم

نویسنده:
از قدیم گفته‌اند كه «پسر كو ندارد نشان از پدر/ تو بیگانه خوانش، نخوانش پسر». مثال روشن چنین مثل قدیمی ایرانی در خانواده رسایی رخ داده؛ جایی كه حالا پوریا، فرزند مصطفی رسایی تاكسیران ورزشكار شهر تهران از پدر هم سبقت گرفته و در زمینه ورزش در حال رسیدن به مرزهای تازه‌ای است...
از قدیم گفته‌اند كه «پسر كو ندارد نشان از پدر/ تو بیگانه خوانش، نخوانش پسر». مثال روشن چنین مثل قدیمی ایرانی در خانواده رسایی رخ داده؛ جایی كه حالا پوریا، فرزند مصطفی رسایی تاكسیران ورزشكار شهر تهران از پدر هم سبقت گرفته و در زمینه ورزش در حال رسیدن به مرزهای تازه‌ای است. نوجوان برومند خانواده رسایی كه حالا در عنفوان شباب، به عضویت یكی از تیم‌های باشگاهی شنای ایران درآمده، در لیگ شنای كشور هم به آب می‌زند و اینطور كه پیداست آرزوهای بزرگی در سر دارد؛ آرزوهایی چون حضور در المپیك كه شاید با توجه به پیشرفت شگرف پوریا چندان هم دور از دسترس نباشد.

در همان نگاه اول معلوم است كه پدر و پسر هر دو ورزشكاران سرحال و قبراقی هستند. مصطفی رسایی تاكسیران پرتلاش تهرانی از خودش می‌گوید تا معلوم شود شنا در خانواده او یك اتفاق موروثی است: «بنده متولد بیستم فروردین سال 1350 هستم در شهر صحنه كرمانشاه. شنا را هم بدون اینكه مربی داشته باشم در رودخانه‌های اطراف شهرمان یاد گرفتم و به خاطر علاقه زیاد در این رشته ورزشی، تسلط پیدا كردم.»
ماجرای شنا از دوران سربازی برای مصطفی رسایی جدی‌تر می‌شود، وقتی كه به عنوان ناجی و مربی شنا به هم‌قطارانش خدمت می‌كند و اصلا همین موضوع باعث می‌شود كه در تهران ماندگار شود: «حین خدمت و قبل از آن چند باری در مسابقات استانی شركت كردم و چند بار هم در رشته‌های كرال سینه و پروانه روی سكو رفتم. از سال 1378 هم دیگر در تهران ماندگار شدم و از سال 85 تا به حال هم تاكسی گردشی دارم.»
جالب است كه در همان سال اولی كه مشغول كار با تاكسی می‌شود پسرش پوریا هم رفته رفته با ورزش آشنا شده و آرام آرام استعدادش را بروز می‌دهد. پوریا رسایی كه حالا جوان‌ترین عضو تیم شنای بانك حكمت ایرانیان در لیگ شناست، می‌گوید: «‌از چهار پنج سالگی به كمك پدرم شنا را یاد گرفتم.»

  كشف استعداد
مصطفی رسایی درباره آشنایی با آب و شنا كردن پوریا می‌گوید: «‌پوریا خیلی كوچك بود كه با خودم می‌بردمش استخر. مثل همه بچه‌ها شاید اول از شنا كردن وحشت داشت اما زود به آب عادت كرد. البته من به خاطر فیزیك بدنی و كشیده بودن اندام و دست‌هایش حدس زدم كه شناگر خوبی از پوریا بشود ساخت.
البته آن موقع زیاد اصراری بر اینكه پوریا سراغ تمرینات حرفه‌ای برود نداشتم چون فكر می‌كردم كسی به شنا اهمیت نمی‌دهد و مسئولان ورزش چندان كمكی به این ورزش نمی‌كنند.»
البته پیش‌بینی پدر درست از آب درآمد و رفته رفته پوریا علاقه‌اش را به شنا نشان داد اما توانایی‌های او در واقع از حدود 2 سال قبل شكوفا شد. پوریا كه متولد دی ماه سال 81 است هم‌اكنون در كلاس هشتم درس می‌خواند و در عین حال از حدود 2سال قبل تمرینات خود را شدت بخشیده و مثل شناگران حرفه‌ای برنامه تمرینی منظم و سخت دارد...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code