سازمان

رتبه نخست نوسازی تاكسی در كشور به تهـران رسید

نویسنده: مانی راهبر
موضوع مهم نوسازی ناوگان تاكسیرانی در سال 1395 اگرچه در ماه‌های ابتدایی سال به خاطر بروز برخی موانع در دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و همچنین هماهنگ‌نبودن سیستم بانكی و اداری با سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی، كند و انتقادبرانگیز پیش رفت اما با پیگیری‌های سفت و سخت مدیریت سازمان تاكسیرانی و حل‌شدن تدریجی مشكلات پیش‌آمده در نیمه دوم امسال شاهد شتابگیری فوق‌العاده روند نوسازی در ناوگان بوده‌ایم...
موضوع مهم نوسازی ناوگان تاكسیرانی در سال 1395 اگرچه در ماه‌های ابتدایی سال به خاطر بروز برخی موانع در دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و همچنین هماهنگ‌نبودن سیستم بانكی و اداری با سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی، كند و انتقادبرانگیز پیش رفت اما با پیگیری‌های سفت و سخت مدیریت سازمان تاكسیرانی و حل‌شدن تدریجی مشكلات پیش‌آمده در نیمه دوم امسال شاهد شتابگیری فوق‌العاده روند نوسازی در ناوگان بوده‌ایم. حالا و در اولین ماه فصل زمستان حتی صحبت از ثبت ركوردی جدید در زمینه نوسازی ناوگان تاكسیرانی تهران می‌شود و به نظر می‌آید در روزهای باقیمانده تا پایان سال 95، تعداد قابل توجهی از خودروهای جدید جایگزین تاكسی‌های فرسوده شوند. در این ارتباط با عیسی محمدپور، مدیر نوسازی سازمان تاكسیرانی تهران گفت‌وگویی انجام دادیم كه در ادامه می‌خوانید.

موضوع خودروهای فرسوده در ناوگان تاكسیرانی كل كشور یكی از دغدغه‌های مهم دولت و شهرداری‌ها بوده و در ابتدای امسال طرحی تحت عنوان «نوسازی 90هزار تاكسی»‌ در كل كشور مصوب شد.
 از همان ابتدا پیدا بود كه سهم تاكسی‌های شهر تهران در این طرح نوسازی، بیش از دیگر شهرهاست و پیش‌بینی‌ها حاكی از آن بود كه با توجه به شرایط تولید خودرو و موجودیت صنعت خودروسازی در كشور، می‌توان 10 هزار تاكسی فرسوده در شهر تهران را با خودروهای پژو 405 و سمند جایگزین كرد.
امسال البته موضوع از رده خارج‌كردن تاكسی‌های پیكان نیز ضمیمه نوسازی ناوگان تاكسی تهران شد و شهرداری تهران اعلام كرد كه امسال باید خودروهای پیكان از مدار تردد در سطح شهر كنار بروند.
عیسی محمدپور در این زمینه می‌گوید: «امسال علاوه بر اجباری كه در نوسازی تاكسی‌های تهران تا مدل 1385 را داشتیم، قرار شد كه همه پیكان‌های فعال نیز از رده خارج شده و خودروی جدید جایگزین آنها شود...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code